Reklamcılık Bölümü | Kadir Has Üniversitesi
Gurur Tablosu
Reklamcılık Bölümü | Kadir Has Üniversitesi

Alper Karan

 

Belki beni hatırlamayacaksınız. Ben 2009 girişli, 2014 mezunu öğrencilerinizden Alper Karan'ım. Şu anda bu maili size Veet'in Adriana Lima setinden yazıyorum. Aslında uzun zamandır size bir teşekkür etmek istiyordum. Okula ilk geldiğinizde sizden çok fazla pozitif enerji aldığım söylenemez. Ancak ardından siz ve çevrenize topladığınız ekibinizle bana bu kadar şey katmasanız bugün burada olamazdım.

 

Bugün Havas Worldwide'da bir reklam yazarı olarak hayatıma devam ediyorum. Ama buraya kolay gelmedim. Eğer ki sizden önceki ekip olsaydı, büyük ihtimal bu şekilde büyük bir worldwide ajansında olamayacaktım. Serpil Hoca'nın önderliğinde bir Kristal Elma'yı alamayacak veya Genç Kırmızı'da finale kalamayacaktım. O benim ne kadar istekli olduğumu görüp o yarışmaların en başindan beri desteğiyle tüm fikri evirdi ve çevirdi. Kendi yapmadı. Kızdı, destekledi, yapabileceğimi gösterdi.

 

Sadece iyi bir yazar değil kendi çocuğu gibi destekleyip, parlattığı iyi bir insan yetiştirmek için hep çabaladı.  Okul bittiğinde de elimden bırakmayıp Havas'a ilk adımı atmamı bile sağladı. Yine bırakmadı düştüğümde hep tuttu kaldırdı. Bıraktığımda silkeledi kendime getirdi. Bir büyük teşekkür ise yakında ülkeden ayrılacağını öğrendiğim Cağrı Yalkın için. Eğer ki o olmasaydı entellektuelite ve insanlık bakımından eksik kalırdım. Reklamcılığın yazmak değil pazarlama öğesi olduğunu ve hep hayat içerisinde olduğunu gösterdi. O kadar çok şey kattı. O da olmasa bir yanım eksik kalırdı. Gidiyor ama onsuz geçmeyecek yıllar. Daha nice büyük insan var aslında bu okulda. 

 

Size teşekkür ediyorum. Hayatıma hocalar değil birbirinden zeki ve insan canlısı kişiler soktuğunuz için.Ben bu okula ne katarım bilmem ama bunun için hep uğraşacağım. İyi ki KHAS'lıyım.