Reklamcılık Bölümü | Kadir Has Üniversitesi
Gurur Tablosu
Reklamcılık Bölümü | Kadir Has Üniversitesi

Semih Türkmen

 

 

Mezun olalı beri neredeyse 4 ay oldu. Ama her geçen gün okulumu daha da özlüyorum. Neden mi? Birden fazla sebebi var. Let me explain;

 

Öncelikle hayatımda yaptığım en iyi tercih bu okula gelip, tanışabileceğim en iyi insanlarla tanışmaktı. Çünkü iyi insanlarla tanışırsanız, hayatınız iyi gider. En önemlisi bu. Şimdi arkadaşlarımı tek tek sayamam, upuzun isimleri falan var. Ama biri var ki, bütün hayatımın yönünü bir anda çevirdi: Serpil Örtmen! Vuddışş!

 

Bölüm Başkanımız Asker Kartarı ve peşinden Serpil Örtmen'in gelişiyle bütün her şey değişti. Reklam Atölyesi, Serpil Örtmen'le kendini buldu. Katılabildiğimiz kadar yarışmaya katılmamız için -zaten biz hep hazırdık canım- elinden geleni yaptı. Valla son 2,5 senede atölye olarak 1.766.822 tane ödül kazandığımıza adım gibi eminim. Ben ve Eray Cankır, Genç Kırmızı'da birinci olduk mesela. Sonra Adventure reklam yarışmasında grup olarak finale kaldık. Bunun dışında Serpil Örtmen kendisi reklam sektöründen geldiği için neredeyse bütün dünyayı tanıyor. This is incredible. Onun sayesinde şu ana kadar Alice BBDO, MARKA gibi ajanslarda kısa süreli olarak staj yapma imkanı buldum. Arkadaşlarım nerelerede ne stajlar yapıyor, siz düşünün. Şimdi ise yine onun sayesinde Publicis Yorum'da reklam yazarı stajıma devam ediyorum.