ÖDÜL YAĞMURU 2017-2018
Gökten Kristal Elma Yağdı
Reklamcılık Bölümü | Kadir Has Üniversitesi
Gurur Tablosu
Reklamcılık Bölümü | Kadir Has Üniversitesi
Social Media Specialist

Mustafa Sinan

Filmimin adı “İki Yol”. Tür Otobiyografi. IMDB puanı 3,3/4. 2 ödülü ve 2 finalistliği var. Konusunu şöyle toparlayacağım. Üniversite tercih zamanı geldiğinde yarı baskı, yarı bilinçsizlik… Hukukta buldum kendimi. Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi. Çok havalı öyle değil mi? Değil! Çok donanımlı eğitmenlerden de eğitim alsan bu çocuğun aklı kalmış bir kere. Hemen tekrar hazırlanıldı ve Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık Bölümü’ne intikal edildi. “Vay be!” “Ne alaka?” “Nasıl yani?” dediğinizi duyar gibiyim. Risk almayı severim. Ne geçiş ama? (göz kırpan emoji). Madem 2 ila 7 yaş arası anneme dizilerden çok reklam kuşaklarını izletmişim, olayı yerinde incelemeliydim. Reklamcılığa dair öğrendiğim ilk iki kural şunlar oldu (ki hala işime yarar):

 1. Fikrine asla aşık olma.
 2. Aynı bak. Farklı gör.

Şu an Krombera Reklam Ajansı’nda Sosyal Medya Uzmanı’yım. Yazdığım fikirlerimde önemsediğim ilk şey her zaman şu soru olur: “Sen de mi öyle düşünmüştün?”. Eğer karşı taraftan “Evet!” cevabını alırsam, fikir goes to trash!

Okul hayatım boyunca olayın sadece ders notlarından ibaret olmadığının bilincindeydim. Ama temel atılmadan bina inşa edilir mi? Asla! Tabii bu süreçte yarışmalar, partiler, reklam festivalleri, seminerler, sektör kitapları, stajlar da çok yardımcı oldu. Bir örnek vereceğim. Sektöre yeni girdiğinizde üstlerinizden birçok tavsiye ve akıl alırsınız. Bölümdaşlarım bilir ki Kristal Elma Festivali’ne her yıl gideriz. “Sen biliyor musun?”, “Çok güzel bir festival! Zihniniz açılır.” gibi söylemlere “Ben dört yıldır katılıyorum o festivale. Güzel bir etkinlik.” cevabını vermek benim için hukuk okuyorum demekten daha havalı (gözlüklü emoji). Gidin! Görün! Katılın! Okuyun! Kazanın! Kaybedin! Yılmayın! Eğer gerçekten istiyorsanız, bu işin üstesinden gelirsiniz.

Finally, sektör konusunda merak ettiğiniz sorularınız ya da daha detaylı bilgilere ulaşmak için bio’daki linke tıklayabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaya hazırım. Umarım sizler de hedeflerinizi gerçekleştirir ve başarılı birer reklamcı olursunuz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Deneyim

 • Şirket AdıKrombera

  Toplam Süre6 ay

  • UnvanSocial Media Specialist

   Çalışma TarihleriTem 2018 – Şu Anda

    

   Çalışma Süresi3 ay

   Burger King, Sbarro, Popeyes, Usta Dönerci, Arby’s, Ne Yediğini Bil, Tıkla Gelsin

  • UnvanSocial Media Intern

   Çalışma TarihleriNis 2018 – Haz 2018

    

   Çalışma Süresi3 ay

   Burger King, Sbarro, Usta Dönerci, Popeyes, Arby’s, Ne Yediğini Bil, Tıkla Gelsin

    

    

    

    

 • Copywriting Intern

  Şirket AdıTribal Worldwide Istanbul

  Çalışma TarihleriTem 2017 – Eyl 2017

   

  Çalışma Süresi3 ay

  KonumIstanbul, Turkey

  Algida, Audi, Şok, Piyalepaşa İstanbul, İş Bankası

   

   

   

Eğitim

 

 • Kadir Has Üniversitesi

  Derece AdıLisans

  BölümReklamcılık

  Katılan tarih veya beklenen mezuniyet tarihi2014 – 2018

   

   

   

İletişim Bilgileri