ÖDÜL YAĞMURU 2017-2018
Gökten Kristal Elma Yağdı
Reklamcılık Bölümü | Kadir Has Üniversitesi
Gurur Tablosu
Reklamcılık Bölümü | Kadir Has Üniversitesi

Haberler

Yüksek Lisans Asistanımız Mesut Uçak VIII. Uluslararası Çatışma, Terör ve Toplum Konferansı’na Katıldı

Bu yıl 8.'si düzenlenen konferansta, Yüksek Lisans Asistanımız Mesut Uçak, “’Others’ Resistance in Social Media: Ten Years Challenge” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

16.04.2019

 

8-9 Nisan tarihlerinde Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleşen Uluslararası Çatışma, Terörizm ve Toplum Konferansı’nın (International Conference on Conflict, Terrorism and Society – ICCTS) bu seneki başlığı ‘Ötekileştirme’ idi. İki gün süren ve dünyanın dört bir tarafından akademisyenlerin sunumları ile katıldığı konferansta, Yüksek Lisans Asistanımız Mesut Uçak, Galatasaray Üniversitesi Yüksek Lisans öğrencisi Zindan Çakıcı ile birlikte yürüttüğü araştırmanın sonuçlarını açıkladı.

 

Konuşmasında; 2019’un ilk haftalarında sosyal medyada trend olan #10YearsChallenge etrafında ülkemizde gelişen tartışmaların ötekileştirme kavramı ile birlikte ele alındığı araştırmanın, akıma başörtülü ve başörtüsüz fotoğrafları ile katılan 10 kadın ile yapılan derinlemesine görüşmeler şeklinde yapıldığını belirten Mesut Uçak; ötekileştirme, demokrasi ve özgürlük gibi kavramları kullanırken, bu kavramları bağlamlarından uzaklaştırmanın ne kadar tehlikeli olabileceğine işaret etti.

 

 


comments powered by Disqus
Destekcilerimiz