Reklamcılık Bölümü | Kadir Has Üniversitesi
Gurur Tablosu
Reklamcılık Bölümü | Kadir Has Üniversitesi

Haberler

Yeni Mezunlardan Taze Elmalar: Varan 1

Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık’tan geçtiğimiz sene mezun olan Can Özaydınlı, yaratıcılığına yaratıcılık katmaya devam ediyor.

11.10.2017

1 Kristal 1 Bronz Elma’yla açılışı yapan Can, Digital Copywriter olarak çalıştığı LOKAL’in elma koleksiyonuna kendi dokunuşlarını ilk seneden yapmaya başladı. 

Can’ın da künyesinde yer aldığı, Online film kategorisinde Kristal, radyo kategorisinde Bronz Elma kazanan işler burada.

 

KRİSTAL ELMA
Başvuru Sahibi: Lokal / Başlık: "Sen Bitti Demeden Bitmez"  Kategori: Online Film

 

Bronz Elma
Başvuru Sahibi: LOKAL
Başlık: IVA - Dörtnala, IVA - Özyakupoğlu Kategori: RadyoHızlı Tüketim

 

Mezun öğrencimiz Can Özaydın'lının İki kampanyaya dair duygu ve düşünceleri ise şöyle:

Sen Bitti Demeden Bitmez / Online Film / Kristal Elma

Erken boşalma… Hmm… Şimdi size bu kampanyayı nasıl anlatsam pek bilemedim. Konu aşırı hassas. Zaten ülkemizde bu tarz konuların konuşulması da pek hoş karşılanmıyor biliyorsunuz. Ayıptan hallice yani. Ayrıca hiçbir erkek de erken boşalıyorum demez. Halbuki bilen biliyor arkadaşım. Hastasın işte tedavisi de al burada! Neyine utanıyorsun. :) Neyse yani diyeceğim o ki, biz de bu iç g.rüden yola çıkarak, erkekler arasında konuşulması hassas bir konuyu konuşulabilir hale getirdik.

Nasıl mı?

O zaman şöyle başlayalım. Bir takımın en önemli oyuncususun. Herkes senden çok şey bekliyor. Öyle bir şey yapman lazım ki taraftarı coşturman gerek. Herkes hakkında atıyor da tutuyor: ‘Yok böyle iyi, yok şöyle iyi.’ diye. Neyse maç başladı, dakika 5 tak bi’ gol attın. Taraftar sevinçten 3 sıra aşağı indi. Neyse ilk yarıyı önde kapattın falan derken, aha bir gol yediniz. Taraftar çıldırdı… Gol lazım takıma diye bağırıyorlar! Ne yapıcan, atman lazım bir tane daha. Dakika oldu 90… Hakeme baktın +5 diyor. Vuruyorsun olmuyor, sürekli direklerden d.nüyor top. Hoca baktı artık senden bir cacık olmayacak, en sonunda oyundan aldı seni, yerine de diğer forveti koydu. Dakika da oldu 94 ve birden stattan Goooooool sesi yükseldi. Yeni forvet çakmış 90’a. Hey yavrum hey… Stat zevkten inliyor resmen! Herkes son dakika golünü konuşuyor. Peki sen? Sen de atmıştın gol…

İşte olayın zevki uzatmalarda diyerek ‘Erken Gol Rahatlatır, Uzatma Golü Adamı Efsane Yapar.’ dedik. Ve Uzatma gollerinin efsane adamı Sergen Yalçın’la bu projeyi gerçekleştirdik. Anlayan da anladı zaten. :)

Film ve daha fazlası için: www.facebook.com/SenBittiDemedenBitmez/

 

senbittidemedenbitmez.com

 

IVA YAPI // Radyo // Kampanya Bronz Elma

Şehir merkezi, aslında bu radyo kampayalarının çıkış noktası oldu. Merkezden uzaklaştıkça, dinlediğin radyonun frekansının da bozulduğu gerçeğini bulduk. Yani Power Türk’te Aleyna Tilki dinlerken, bir bakmışsın olmuş sana Neşter Fm’de Angaralı bilmem ne…

Zaten reklamları bile değişik bu tarz radyoların. Bilen bilir. Şehirden uzak oldukları için genelde çevrelerindeki küçük esnafların reklamını yaparlar. Düm düz metin ile…

Biz de ‘Bu tarz reklamları çok fazla duyuyorsanız, şehir merkezinden epey uzak yaşıyorsunuz demektir.’ diyerek kampanyayı bu şekilde bağladık..

Ayrıca radyoyu da ben seslendirdim. :)

 

 

 


comments powered by Disqus
Destekcilerimiz