Reklamcılık Bölümü | Kadir Has Üniversitesi
Gurur Tablosu
Reklamcılık Bölümü | Kadir Has Üniversitesi

Haberler

This is ADhere. Bizim gençler everywhere!

Sektörün geleceği gençlere yönelik tasarlanmış belki de en iyi reklam workshop’ı olan ADhere, 26-27 Kasım'da gerçekleştirildi. İki gün boyunca katılımcıların ağızlarından çıkan cümleler gençlerin aklına kazındı. İşte bunlardan birkaçı...

19.12.2016

 

"Yıllarca geleceğimizin mimarları olan çocuklarımızı yeni yeni icat çıkarma diyerek hayallerinden ve yapacakları büyük işlerden kısıtladık. Bu değişmeli ve çocuklar icat çıkarmalıdır. İcat çıkarın çocuklar!"

Kayhan Şardan Reklamcılar Derneği Başkanı

 

 

"Çok reklama benziyor be abi.  Çok reklam olmuş! İyi reklam reklama benzemeyendir."

Arda Erdik  CEO-Kreatif Direktör/Tribal İstanbul

 

 

 

"Reklam zihinlerde olumlu tortu bırakmaktır."

Erol Batislam CEO/Havas İstanbul

 

"Teknolojik gelişmeler aslında bir durgunluk ve sadelik arayışıdır. Yakında sosyal medya detoksları yaygınlaşacak ve daha sade bir yaşam arayışı revaçta olacak."

Armağan Birkiye CEO/Propaganda

  

"Reklamcılığın uzun ve engelli bir koşu olduğunu unutmayın. Bu iş bir tutku, bir sebat işi. Sabırlı olmak ve ısrarla, tutkuyla çalışmak gerek." 

Oğuzhan Akay  Ortak-Kreatif Direktör/Movida Plus

 

 

 

"Ünlü kullanımında en önemli unsur, ünlünün ne kadar ünlü olduğu değil ünlünün marka mesajını aktarım gücü ve ünlünün niteliğidir."

Kurtcebe Tuğrul Kreatif Direktör/Medina Tuğrul DDB

 

 

 

"Niçin 90’larda reklamcılık bu denli önemliydi? 90’larda Türkiye’de dizi kültürü yeni yeni oluşuyordu. Reklamlar ise insanların terapi olarak tükettiği içeriklerdi. O dönemin reklamları özellikle toplumun o zaman dilimindeki ruh halini yansıttığından toplumu reklamlar aracılığıyla gözlemlemek ve tespitlerde bulunmak kolaydı."

Haluk Sicimoğlu Reklamcılık Vakfı Başkanı

 

 

Kadınları En Çok Etkileyen Reklamlar / Erkekleri En Çok Etkileyen Reklamlar

 

 

EFSANELEŞMİŞ REKLAMLAR

 

 

 

 

"Popüler kültür her zaman bir adım önde bu yüzden 21. yy'da kültürün hızına yetişebilen markalar kazanacak. Trendleri  markalarla bağdaştırıp PR değeri katarak marka bilinirliği arttırmak ve bunu çok hızlı yapmak zorundayız."

Emirhan Çeliknilek&Levin Özdoğan TBWA

 

 

 

 

 

 

 


comments powered by Disqus
Destekcilerimiz