Reklamcılık Bölümü | Kadir Has Üniversitesi
Gurur Tablosu
Reklamcılık Bölümü | Kadir Has Üniversitesi

Haberler

ELMALARIN YONGASI: Bir Kristal Elma Eleştirisi

Reklamcılık Bölümü olarak 16 Kasım Çarşamba saat 14.00 Galata Salonu'nda yeni nesil reklamcılık üzerine tartışıyoruz. 🍎

14.11.2016

 

Türkiye’nin en saygın ve prestijli Reklamcılık Festivali, Kristal Elma’ya altmıştan fazla öğrencimiz, sekiz hocamızla en büyük katılımı bu yıl gerçekleştirdik.  Öğrencilerimiz, izledikleri oturum ve panellerden önemli notları anında sosyal medya hesaplarımızdan paylaştılar. Üç günlük festivalden unutulmaz anları videolaştırdılar. Sektörün yerli ve yabancı önemli isimlerinden çok önemli tespitler dinlediler. Festival bittiğinde akıllarında bir sürü soru Kristal Elma kritiği yapmak istediler.

 

Bölüm olarak hemen bir panel organize ettik: Elmaların Yongası. Festivalde konuk konuşmacı, jüri üyesi ve sıkı festival takipçisi olan iki büyük reklamcıyı davet ettik:  Bu sene en çok ödül alan ikinci ajans Tribal Worldwide’ın Ajans Başkanı ve Kreatif Direktörü ve bölüm hocamız Arda Erdik, ve internet fenomeni, prodüktör, yönetmen, oyuncu, bölüm hocamız Can Yücel Metin. 

 

16 Kasım 2016, Galata Salonu’nda 14:00’da başlayacak panel için öğrencilerimiz sıradan afişler yapmak yerine yaratıcı prop’lar üretti. Katılımcılara vermek üzere Elmaların Yongası’na özel ödüller tasarladı. Katılımcılara sorulmak üzere yüze yakın soru hazırladı. 

 

Panelin sonunda, panelde üretilen bütün içerik Reklamcılıkla ilgilen herkesin kullanabileceği bir formatta öğrenciler tarafından tasarlanıp üretilip arşivlenecek. 

 


comments powered by Disqus
Destekcilerimiz