Reklamcılık Bölümü | Kadir Has Üniversitesi
Gurur Tablosu
Reklamcılık Bölümü | Kadir Has Üniversitesi

Haberler

Can Aykan Mehdigil "EYOUMAN RIGHTS" projesinden döndü.

Kadir Has Reklamcılık Bölümü öğrencisi çok okur, çok gezer, kendini sürekli geliştirir farklı dünyaların kapılarını aralar böylece vizyonunu geliştir. Atölye öğrencilerimizden Can Aykan Mehdigil yakın zamanda Londra’ da ki “ EYOUMAN RIGHTS” uluslararası projesinde yer aldı. Can’ ın bu deneyimini gelin detaylıca onun satırlarından okuyalım ;

21.06.2016

 

“Aslında EYOUman Rights’ı sizlere anlatmak benim için hiç de kolay olmayacak. Ama sözün en özüyle size şunu söyleyebilirim ki dünyaya, çevreye, ve hayatı kendisinden başka diğer insanlar için de yaşamaya değer görenlere birebir, onlara ilaç gibi gelecek bir deneyim. EYOUman Rights 2016. Londra’da 8-16 Şubat arasında Avrupa’nın farklı coğrafyalarından gelen toplamda 29 katılımcıyla genç kuşaklara yönelik ayrımcılık, cinsiyet eşitsizliği ve evrensel insan haklarının suistimal edilmesine karşı küresel  ölçekte alınacak tedbirlerin geliştirilmesi için ortak bir diyalog kurulmasını hedefleyen bu uluslararası projede yer almak benim için müthiş bir tecrübeydi. Bunun dışında proje kapsamında Türkiye Ulusal Takım’da yer alarak ülkemi takım arkadaşlarımla birlikte en iyi şekilde temsil edebilmek için ayrı bir motivasyonla çalışmak bana ayrı ama bir o kadar da özel bir duygu hissetirdi. Öte yandan Avrupa Birliği Bakanlığı Türk Ulusal Ajansı tarafından EURODESK Temas Noktası ve Avrupa Gönüllü Hizmeti Gönderen ve Koordinatör Kuruluş olarak akredite edilen, ve European Youth4Media Network, Ulusal Gençlik Parlamentosu ve Gençlik Örgütleri Forumu gibi önemli kurumsal ortaklıklara dahil olan ve aktif bir üyesi olarak içinde yer almaktan büyük bir mutluluk duyduğum Yourthart Gençlik Sanat Araştırma ve Eğitim Derneği’i ayrıca temsil etmek benim için ayrı bir onurdu. Proje süresince diğer katılımcılarla birlikte tam anlamıyla bir eğitim kampına girdiğimi açıkça ifade edebilirim. Kamp sürecinde bir reklamcının daha doğrsu bir iletişimcinin bireysel anlamda kendisine aşılaması gereken bütün takım çalışması, empati kurma yeteneği, özel görevler için ekip halinde hızlı ve etkili çözümler üretme, liderlik becerilerini kazanma gibi bireysel anlamda birçok özelliğimi de ayrıca geliştirdiğimi belirtmeliyim. 

 

Ama tüm bunların ötesinde; Londra’da geçirdiğim en güzel gün Reklamcılık Bölümü olarak geçen yıl kendisini Britanya’ya uğurlamak zorunda kaldığımız değerli Hocamız, benim için ise bir Hoca’dan daha öte çok iyi bir dost olan Çağrı Yalkın’ı görme fırsatı yakadığım o cumartesiydi. Kendisine burdan Kadir Has’ın tüm iletişim fakültesi ve Reklamcılık bölümünün tüm fertleri adına bir kez daha selamlarımı göndermek istiyorum. Bize Markalaşmayı, Küreselleşen Tüketim Kültürü, Gelişen Trendleri öğreten sizi hiç unutmayacağız…”

 

 


comments powered by Disqus
Destekcilerimiz