Reklamcılık Bölümü | Kadir Has Üniversitesi
Gurur Tablosu
Reklamcılık Bölümü | Kadir Has Üniversitesi

Haberler

Bir Gün Stajlar Biter, Hatıralar Kalır…

Modern çağın vebası, kendini başkalarından ayrıştırma çabası. Özellikle yaratıcılığın her şey olduğu Reklamcılık işinde. Reklam Ajanslarının yaratıcı departmanlarında staj aşkıyla yanan öğrencilerin işi bu yüzden çok zor. Onlardan biri Nida Filiz, farkını göstermek için sıradan bir CV göndermenin yetmeyeceğini biliyordu.

04.10.2017

En yakın arkadaşını da yanına alıp en favori ajanslarına kendisiyle ilgili gizemli bir kehanet mektubu yazan Nida, gece olup da kreatiflerin uyku vakti gelince bu mektupları ajans kapılarının altından attı. Dikkatleri üzerine çekmişti. Ertesi gün  hikaye tadında yazdığı CV’sini aynı kapıların altına bıraktı. Sırada beklemek kalmıştı. BÜRO kurucu ortağı İlker Zaharya tarafından görüşmeye çağırıldı. ‘Stajyer yerimiz yok ama seninle tanışmak istedik.’ denilerek başlayan görüşme, sektör hakkında akıcı bir sohbete dönüşüp bir de portfolyo ortaya dökülünce işler değişti. “Bi tanışalım” görüşmesi “Staja ne zaman başlarsın?” cümlesiyle noktalandı. Nida, yaz stajı boyunca, BÜRO’da portfolyosuna gurur duyacağı güzel işler ekleyerek geçirdi.

Yalnız şunu eklemek istiyoruz, öğrencimizin dediğine göre staja alınma sebebi yazdığı mektup değil, fark edilme adına gösterdiği cesaret ve görüşmedeki özgüvenli tavrıymış. Mektupta yazanlar kreatif direktörü tarafından hayli eleştirilmiş. Yanlış referans olmaması adına bunu da söyleyelim dedik.

 

 

 


comments powered by Disqus
Destekcilerimiz