Reklamcılık Bölümü | Kadir Has Üniversitesi
Gurur Tablosu
Reklamcılık Bölümü | Kadir Has Üniversitesi

Mezunlarımız Reklamcılığı Anlatıyor - 3

Mezunlarımız Reklamcılığı Anlatıyor” panel serimizin 3’üncüsünü, bölümümüz mezunlarının katılımıyla 25 Mart Salı günü Rezan Has Müzesi’nde gerçekleştirdik.

 

Bu panelde konuk alarak, Krombera Ajans Direktörü Fatih Dinçel, 4129Grey’de Account Manager pozisyonunda çalışan Gülşah Ergen, ATV Sosyal Medya Yöneticisi Aysel Kumaşoğlu ve BCOM Stratejisti Ozan Demirdelen’i misafir ettik.

 

Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık Bölümü’nden mezun olmanın sağladığı avantajlardan bahseden mezunlarımız, özellikle sektörle bağlantımızın ve Reklam Atölyesi’nin, bir reklamcılık öğrencisi için büyük bir şans olduğunu söylediler. Aynı zamanda YouTube’da kendi içeriğini de üreten mezunumuz Aysel Kumaşoğlu, Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık Bölümü’nde aldığı eğitimin YouTube’da içerik üretirken çok işine yaradığını söyledi.

 

Bunun dışında son zamanlarda fazlasıyla popüler olan data başlığı altında da konuşan mezunlarımız, departman ayırt etmeksizin her reklamcının data tabanlı çalışması gerektiğini söylediler. Yavaş yavaş her ajansın bünyesinde data’ya dair bir departman kurulacağını söyleyen mezunlarımız buna göre kendimizi geliştirmemizi tavsiye ettiler.

 

Panelimizin katılımcılarına çok teşekkür ediyoruz. Bir sonraki panelde görüşmek üzere!